Câmpulungeanul George Vlad Mariea aduce încă o medalie clubului pentru care evoluează, CSA Steaua București. A participat la ”naționalele” de lupte pe...

Între 9 și 11 octombrie, la Berlin, în Germania, s-a desfăşurat o nouă ediție a concursului de tenis de masă ”Top 10 - Europa”, competiție pentru juni...

Redacția site-ului sportinmuscel.ro vă oferă o serie de pronosticuri pentru cinci dintre meciurile programate astăzi, pe care le puteți juca pe un sin...

Denisa Predică, Andreea Tăbăcaru, Miruna Pricop și Antonia Sârbu au reprezentat Liceul cu Program Sportiv Câmpulung la Campionatul Național de Ștafete...

Pentru atleta Denisa Dragomir, sezonul competițional 2020 s-a terminat înainte de a începe, după cum avea să scrie chiar ea, într-o postare pe face...

Gabriel Moiceanu (născut 12 august 1934) Debutează în 1952, în concursuri locale de ciclism din oraşul natal, Câmpulung Muscel, sub îndrumarea antreno...

Un fotbalist din Câmpulung se mândrește cu o performanță unică în fotbalul muscelean! În 9 ani și-a trecut în palmares 4 promovări de la ”județ”, la L...

ATLETISM

VOLEI

FOTBAL - MUNICIPIUL CAMPULUNG

STIRI DIN FOTBAL

  1. All

DIVIZIA D 

REZULTATE etapa a VIII-a:
ACS Recea – Basarabi Curtea de Argeș 4-3
FC Dănuț Coman – Campionii FC Argeș 3-9
Academia Câmpulung – CS Rucăr 5-1
Voința Budeasa – Real Bradu 2-1
ACS Poiana Lacului – Juventus Bascov 2-1
Gloria Berevoești – Aripi Pitești 3-0 (mv)
CS Mioveni II – ACS Costești 5-2
DLR Pitești – CSC Suseni 1-3
AS Colibași – Vulturii Priboieni 2-1
Victoria Buzoești – Sporting Pitești 4-1.

CLASAMENT
1. Vointa Budeasa 8 7 0 1 31 5 21p

2. Vulturii Priboieni 2017 8 7 0 1 25 8 21p
3. Academia Câmpulung 8 6 1 1 28 8 19p
4. Real Bradu 8 6 0 2 30 10 18p
5. Victoria Buzoiesti 8 5 2 1 26 12 17p
6. CS Rucar 8 5 0 3 26 17 15p
7. AS Colibasi 8 4 2 2 20 18 14p
8. ACS Poiana Lacului 8 4 2 2 21 20 14p
9. Basarabi C. de Arges 8 4 1 3 19 17 13p
10. CS Mioveni 8 3 2 3 26 22 11p
11. ACS Costesti 8 3 2 3 14 18 11p
12. Campionii FC Arges 8 3 1 4 31 22 10p
13. Juventus Bascov 8 3 1 4 23 24 10p
14. CSC Suseni 8 3 1 4 13 24 10p
15. Gloria Berevoesti 8 2 0 6 11 19 6p
16. ACS Recea 8 2 0 6 11 29 6p
17. F C Danut Coman 8 2 0 6 17 47 6p
18. DLR Pitesti 8 1 1 6 11 23 4p
19. Sporting Pitesti 8 1 1 6 11 24 4p
20. Aripi Pitesti 2017 8 0 1 7 6 33 1p

ETAPA VIITOARE (11-13 oct)
Sporting Pitești – ACS Poiana Lacului
Real Bradu – AS Colibași
ACS Costești – DLR Pitești
Campionii FC Argeș – Academia Câmpulung
Basarabi C. de Argeș – FC Dănuț Coman
Juventus Bascov – Gloria Berevoești
CSC Suseni – Voința Budeasa
CS Rucăr – CS Mioveni
Vulturii Priboieni – Victoria Buzoești
Aripi Pitești – ACS Recea
sursa: www.ajfarges.ro