Medaliaţii din 2015 ai Clubului Sportiv Muscel Câmpulung la Campionatele Naţionale

Anul 2015 s-a încheiat la Clubul Sportiv Muscel Câmpulung cu o conferinţă de presă! În prima parte, invitaţii directorului Mărgărin Blidaru au fost Mihai Tenteasportiv calificat la Jocurile Olimpice de Iarnă pentru Tineret în proba de monobob şi antrenorul acestuia, Iulian Păcioianu.

În partea a doua a conferinţei, directorul Mărgărin Blidaru a vorbit despre rezultatele înregistrate de sportivii clubului şi despre realizările pe partea administrativă în “curtea” Clubului.
Referindu-ne la rezultate, calculul final arată că în acest an sportivii de la CS Muscel Câmpulung au obţinut în total 55 de medalii. Cele mai multe le-a adus secţia “Bob”, iar performerul anului a fost Irinel Cojan, sportiv care a participat atât la concursurile de atletism, cât şi la cele de bob şi a obţinut în total 12 medalii, dintre care 7 de aur!

Vă prezentăm lista completă cu medaliaţii de la CS Muscel Câmpulung, la Campionatele Naţionale desfăşurate în 2015:

AUR – 16 medalii
cojanIrinel Cojan
(foto, atletism) – seniori – heptathlon
Irinel Cojan (atletism) – tineret – heptathlon
Irinel Cojan (atletism) – seniori – decatlon
Irinel Cojan (atletism) – tineret – decatlon
Ciprian Popescu (sanie) – copii
Ionuţ Dumitru (atletism) – juniori III, 5km marş (Reşiţa)
Ionuţ Dumitru (atletism) – juniori III, 5km marş (Cluj)
Alexandru Boşneag (lupte) – cadeţi, 46kg
Fabian Purcea / Gabriel Sălăjan (bob starturi) – tineret
Mihai Tentea (monobob) – juniori
Irinel Cojan (bob – pilot individual) – juniori
Fabian Purcea / Raul Dobre / Gabriel Sălăjan / Irinel Cojan (bob 4 starturi) – tineret
Gabriel Fianu (lupte) – copii, 59kg
George Vlad Mariea (lupte) – tineret, 75kg
Fabian Purcea / Gabriel Sălăjan (bob) – tineret
Nicolae Florin / Irinel Cojan (bob) – juniori

ARGINT – 17 medalii

038 vlad marieaRadu Mâzgaciu (foto stânga, lupte) – tineret, 75kg
George Vlad Mariea (foto dreapta, lupte) – seniori, 75kg
Radu Ghiţu (box) – juniori, 50kg
Vlad Paraschiv / Alexandru Pătrulescu / Răzvan Stolnic (atletism) – copii I, 2km marş
Eugen Herţoiu (lupte) – cadeţi, +100kg
Alin Ştirbu (atletism) – seniori, 20km marş
Fabian Purcea / Gabriel Sălăjan (bob starturi) – seniori
Mihai Tentea / Irinel Cojan (bob starturi) – tineret
Mihai Tentea / Irinel Cojan (bob starturi) – juniori I
Mădălina Vlad / Ionela Popescu (bob starturi) – tineret
Mihai Păcioianu (skeleton) – juniori I
Mihai Păcioianu (skeleton) – juniori II
George Vlad Mariea (lupte) – juniori, 80 kg
Vlăduţ Neferu (lupte) – copii, 47kg
Fabian Purcea / Gabriel Sălăjan (bob) – seniori
Nicolae Florin / Irinel Cojan (bob) – tineret
Purcea / Nicolae / Sălăjan / Cojan (bob 4) – seniori

BRONZ – 22 de medalii
patrascuŞtefan Pătraşcu (foto, box) – tineret, 81kg
Radu Mâzgaciu (lupte) – seniori, 66kg
Adrian Poştoacă (atletism) – juniori I, 10km marş
Andreea Jianu (judo) – copii U13, 36 kg
George Nistor (judo) – copii U12, 60 kg
Gabriel Fianu (lupte) – cadeţi, 58 kg
Mădălina Vlad / Ionela Popescu (bob starturi) – seniori
Mihai Păcioianu (monobob) – juniori
Ioana Luca (box) – tineret, 51kg
Andreea Ticu (box) – tineret, 48 kg
Cristina Creţu (box) – juniori, 50 kg
Ana Isbăşescu (box) – juniori, 54 kg
Georgiana Bizon (box) – juniori, 57 kg
Iulia Neacşu (box) – juniori, 63 kg
Adrian Poştoacă (atletism) – juniori I, 10 km marş
Adrian Pantazi (lupte) – copii, 35kg
Ciprian Pogănescu (lupte) – copii, 85kg
Leonard Popescu (lupte) – copii, 85kg
Mădălin Şerban (lupte) – copii, 100kg
Nicolae Florin / Irinel Cojan (bob) – seniori
Mihai Păcioianu (skeleton) – juniori I
Mihai Păcioianu (skeleton) – juniori II

Medalii pe secţii
bob si skeleton
1. BOB (foto) – 20 de medalii (6+9+5)
2. LUPTE – 14 medalii (3+5+6)
3. ATLETISM – 10 medalii (6+2+2)
4. BOX – 8 medalii (0+1+7)
5. JUDO – 2 medalii (0+0+2)
6. SANIE – 1 medalie (1+0+0)
7. RADIOAMATORISM

About The Author

Redactor sportiv

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *