Debut cu dreptul pentru echipajul de bob două persoane al României la prima competiție oficială din acest sezon de iarnă. Aflat în Germania, la Altenb...

Fostul campion mondial de box la categoria grea Mike Tyson a avut o pasiune extrem de ciudat, pe care și-a cheltuit o parte consistentă din sumele câș...

Grupa 2008 de la CSS Dinicu Golescu Câmpulung, condusă de profesorul Ovidiu Tică, a participat zilele trecute la ”Sparta Winter Cup”, competiție de mi...

La începutul acestei luni, mai exact pe 1 Decembrie, de Ziua națională a României, în Elveția s-a desfășurat faza finală a Campionatului Național la J...

 Încă din vremurile antice oamenii au fost fascinaţi de sporturi şi de ideea de competiţie în general. În spatele celor ce participă la diferitele act...

Aurelian ”Dode” Andonache este campionul din 2018 al Grupei H, Clasa 3 la Viteză în Coastă și totodată campion cu Yacco Racing Team în proba pe echipe...

În 2011, când se întorcea de la finala Cupei României jucată între Steaua și Dinamo la Brașov, ILIE BALACI s-a oprit pentru câteva ore la Restaurantul...

ATLETISM

VOLEI

FOTBAL - MUNICIPIUL CAMPULUNG

STIRI DIN FOTBAL

  1. All

DIVIZIA D Fortuna Sports

REZULTATE etapa a XVI-a:
ACS Inter Câmpulung – AS Colibași 0-1
CS Albota – Unirea Bascov 0-5
Viitorul Ștefănești – AS Poiana Lacului (A)
Sporting Pitești – AS Micești 0-1
DLR Pitești – Gloria Berevoești 3-0 (mv)
CS Mioveni III – Victoria Buzoești 1-0
Olimpia Suseni – Atletic Bradu II 3-0 (mv)

Real Bradu – Basarabi C. de Argeș 5-1

      CLASAMENT 
1. Unirea Bascov 16 16 0 0 84-9 48p

2. AS Poiana Lacului 15 11 1 3 66-30 34p
3. Atletic Bradu II 16 10 1 5 55-37 31p
4. CS Mioveni III 16 9 1 6 52-37 28p
5. Victoria Buzoești 15 9 1 6 31-24 28p
6. CS Albota 2012 16 8 2 6 42-27 26p
7. Sporting Pitesti 16 8 1 7 62-32 25p
8. DLR Pitesti 16 7 3 6 42-40 24p
9. AS Colibași 16 7 2 7 36-34 23p
10. Gloria Berevoesti 16 6 5 5 35-33 23p
11. Viitorul Stefanesti 2007 15 6 2 7 21-30 20p
12. AS Micesti 2002 16 6 1 9 30-42 19p
13. ACS Inter Campulung 16 6 1 9 20-42 19p
14. Basarabi Curtea de Arges 16 2 3 11 18-52 9p
15. Olimpia Suseni 16 3 0 13 21-64 9p
16. Real Bradu 16 2 0 14 27-101 6p

ETAPA VIITOARE (31 martie 2018)
Atletic Bradu II – ACS Inter Câmpulung (mv)
AS Colibași – CS Albota
Unirea Bascov – Viitorul Ștefănești
AS Poiana Lacului – Sporting Pitești
AS Micești – 
DLR Pitești
Gloria Berevoești – 
CS Mioveni III
Victoria Buzoești – Real Bradu

Basarabi C. de Argeș – Olimpia Suseni

sursa: www.ajfarges.ro