Pe scena Teatrului ”Elisabeta” din capitală a avut loc ieri după-amiază GALA ATLETISMULUI ROMÂNESC, festivitate de premiere organizată de Federația Ro...

Pentru că la sfârșitul anului trecut mulți dintre jucătorii de tenis de masă de la CS Pristavu Câmpulung au lipsit motivat, fiind plecați fie în canto...

Rezultat important la Innsbruck, în Austria, pentru echipajul de bob 4 persoane al României, format din sportivii legitimați la CS Muscel Câmpulung, M...

Abia ajuns în Scoția, acolo unde a și fost prezentat la noua sa echipă, St. Mirren FC, Mihai Popescu a debutat în această după-amiază în tricoul noii...

Veste bună pentru iubitorii sporturilor de iarnă din Câmpulung și împrejurimi! Ca urmare a ninsorii din noaptea de joi spre vineri, zăpada s-a depus î...

Câmpulungeanul din defensiva echipei Dinamo București, Mihai Popescu (25 ani), va fi împrumutat în prima ligă din Scoția, la formația de pe locul 11,...

Un nou an plin de rezultate foarte bune a luat sfârșit pentru jucătorii, antrenorii și conducerea Clubului Sportiv Pristavu Câmpulung! Jucătorii legit...

ATLETISM

VOLEI

FOTBAL - MUNICIPIUL CAMPULUNG

STIRI DIN FOTBAL

  1. All

DIVIZIA D Fortuna Sports

REZULTATE etapa a XVI-a:
ACS Inter Câmpulung – AS Colibași 0-1
CS Albota – Unirea Bascov 0-5
Viitorul Ștefănești – AS Poiana Lacului (A)
Sporting Pitești – AS Micești 0-1
DLR Pitești – Gloria Berevoești 3-0 (mv)
CS Mioveni III – Victoria Buzoești 1-0
Olimpia Suseni – Atletic Bradu II 3-0 (mv)

Real Bradu – Basarabi C. de Argeș 5-1

      CLASAMENT 
1. Unirea Bascov 16 16 0 0 84-9 48p

2. AS Poiana Lacului 15 11 1 3 66-30 34p
3. Atletic Bradu II 16 10 1 5 55-37 31p
4. CS Mioveni III 16 9 1 6 52-37 28p
5. Victoria Buzoești 15 9 1 6 31-24 28p
6. CS Albota 2012 16 8 2 6 42-27 26p
7. Sporting Pitesti 16 8 1 7 62-32 25p
8. DLR Pitesti 16 7 3 6 42-40 24p
9. AS Colibași 16 7 2 7 36-34 23p
10. Gloria Berevoesti 16 6 5 5 35-33 23p
11. Viitorul Stefanesti 2007 15 6 2 7 21-30 20p
12. AS Micesti 2002 16 6 1 9 30-42 19p
13. ACS Inter Campulung 16 6 1 9 20-42 19p
14. Basarabi Curtea de Arges 16 2 3 11 18-52 9p
15. Olimpia Suseni 16 3 0 13 21-64 9p
16. Real Bradu 16 2 0 14 27-101 6p

ETAPA VIITOARE (31 martie 2018)
Atletic Bradu II – ACS Inter Câmpulung (mv)
AS Colibași – CS Albota
Unirea Bascov – Viitorul Ștefănești
AS Poiana Lacului – Sporting Pitești
AS Micești – 
DLR Pitești
Gloria Berevoești – 
CS Mioveni III
Victoria Buzoești – Real Bradu

Basarabi C. de Argeș – Olimpia Suseni

sursa: www.ajfarges.ro