La începutul lunii martie, la Muscel TV a debutat ”ISTEȚII LA START” - o emisiune dedicată exclusiv pasionaților de șah, indiferent de vârstă! Ediție...

În baza sportivă ”Hidroelectrica” din Câmpulung a început pe 16 aprilie o nouă ediție a ”Cupei Primăverii” la minifotbal, competiție la care sunt însc...

Miercuri după-amiază, în sala de sport de la Colegiul Național Pedagogic ”Carol I” din Câmpulung, s-a disputat returul semifinalei Superligii masculin...

În sala de sport de la Colegiul Național Pedagogic ”Carol I” s-a desfășurat de vineri și până duminică etapa finală a Campionatului Național Individua...

Peste 200 de copii din întreaga țară vor fi prezenți și în acest sfârșit de săptămână la Câmpulung, la etapa finală a Campionatului Național Individua...

Circuitul Academiei ”Titi Aur” de lângă București a fost ales și în acest an locul de prezentare al echipei Yacco Racing Team pentru sezonul 2018 în C...

În această dimineață, în baza sportivă a Societății ”Hidroelectrica” din Câmpulung a avut loc tragerea la sorți a grupelor pentru ediția din 2018 a ”C...

ATLETISM

VOLEI

FOTBAL - MUNICIPIUL CAMPULUNG

STIRI DIN FOTBAL

  1. All

DIVIZIA D Fortuna Sports

REZULTATE etapa a XVI-a:
ACS Inter Câmpulung – AS Colibași 0-1
CS Albota – Unirea Bascov 0-5
Viitorul Ștefănești – AS Poiana Lacului (A)
Sporting Pitești – AS Micești 0-1
DLR Pitești – Gloria Berevoești 3-0 (mv)
CS Mioveni III – Victoria Buzoești 1-0
Olimpia Suseni – Atletic Bradu II 3-0 (mv)

Real Bradu – Basarabi C. de Argeș 5-1

      CLASAMENT 
1. Unirea Bascov 16 16 0 0 84-9 48p

2. AS Poiana Lacului 15 11 1 3 66-30 34p
3. Atletic Bradu II 16 10 1 5 55-37 31p
4. CS Mioveni III 16 9 1 6 52-37 28p
5. Victoria Buzoești 15 9 1 6 31-24 28p
6. CS Albota 2012 16 8 2 6 42-27 26p
7. Sporting Pitesti 16 8 1 7 62-32 25p
8. DLR Pitesti 16 7 3 6 42-40 24p
9. AS Colibași 16 7 2 7 36-34 23p
10. Gloria Berevoesti 16 6 5 5 35-33 23p
11. Viitorul Stefanesti 2007 15 6 2 7 21-30 20p
12. AS Micesti 2002 16 6 1 9 30-42 19p
13. ACS Inter Campulung 16 6 1 9 20-42 19p
14. Basarabi Curtea de Arges 16 2 3 11 18-52 9p
15. Olimpia Suseni 16 3 0 13 21-64 9p
16. Real Bradu 16 2 0 14 27-101 6p

ETAPA VIITOARE (31 martie 2018)
Atletic Bradu II – ACS Inter Câmpulung (mv)
AS Colibași – CS Albota
Unirea Bascov – Viitorul Ștefănești
AS Poiana Lacului – Sporting Pitești
AS Micești – 
DLR Pitești
Gloria Berevoești – 
CS Mioveni III
Victoria Buzoești – Real Bradu

Basarabi C. de Argeș – Olimpia Suseni

sursa: www.ajfarges.ro